Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anasayfawww.tuncelailesi.com AnasayfaSoy AğacıLatest imagesE-PostaHakkımızdaKayıt OlGiriş yapGaleri

Forum Nedir?

YazarMesaj
Admin
Admin

Forum Nedir? Empty
MesajKonu: Forum Nedir?   Forum Nedir? EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 1:51 am

Forumlar, insanların internette birbirleriyle çoklu olarak yazı,resim,video,müzik gibi bir çok şeyi paylaşabildiği ve bütün forum üyelerinin aynı anda bunları görebildiği alanlardır.

Forumların bir çok anlamda kullanışlı özellikleri bulunmaktadır. Örneğin bir çok kişi bir konuyu tartışmak için aynı anda internette olmak zorunda değildir. Siz foruma bir yazı yazarsınız ve bir başka üye bu yazınızı herhangi bir zamanda görebilir ve bu yazınıza cevap verebilir. Diğer üyelerde aynı şekilde herhangi bir zamanda sizin yazınıza ve sizin yazınıza verilen cevaplara cevap yazabilirler. Buda biraz tartışma sürecini uzatmış olsa da insanların aynı anda yanyana veya internette olma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır ve buda forumu oldukça değerli kılmaktadır.

Diğer yandan forumlarda gerekli alanları kullanarak özgürce duyuru v.s. yayınlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yazınızı uygun ana başlık içersine yazmak ve "gönder" tuşuna tıklamaktır.

Aynı şekilde tıpkı yazıların forumda özgürce paylaşılabildiği gibi müzik, resim, video'lar da forumlarda özgürce diğer üyelerle paylaşılabilmektedir. Örneğin üyelerimize göstermek istediğiniz bir resmi, müziği, video yu yazınıza ekleyebilmektesiniz.

Durumu biraz daha anlayabilmeniz için Forum'a tıklamanız ve ekranda gördüğünüz bir çok ana başlığı incelemeniz sizin için faydalı olacaktır. Farkındaysanız forumumuzda ana başlıklar altında da alt başlıklar bulunmaktadır.

Örneğin en üstte bulunan "YARDIM", forumda bir ana başlıktır. Altında ise "Üye Olmak İstiyorum! - Üyelik Sorunları ve Üyelik Bilgileri..." , "Herkesin Görebileceği Yardım Konuları", "Üyelik Gerektiren Yardım Konuları" , "Forum Üyelik İptalleri ve Engellemeler" gibi alt başlıklar bulunmaktadır. Bu alt başlıkların içersinde de üyeler tarafından yazılmış mesajlar bulunmaktadır. Bu mesajlara tıklayarak mesajları okuyabilir ve "Cevap Yaz" ikonuna tıklayarak mesaja cevap verebilirsiniz. Mesaja cevap yazdığınızda yazdıklarınız o mesajın altına eklenecek ve herkes tarafından görüntülenebilecektir. Ve diğer üyeler dilerlerse sizin cevabınıza da cevap verebileceklerdir.

Foruma Yazı Nazı Nasıl Yazarım?

Foruma Resim Nasıl Eklerim?

Foruma Video Nazı Eklerim Yazarım?
http://tuncelailesi.yetkinforum.com

Forum Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forum kullanıcı adım ve parolam nedir?
» Canlı Sohbet Nedir? Nasıl Kullanırım?
» Aile, Yakın Aile , Dost Aile ve Üyeleri Nedir?
» Forum Üyeliğim / Canlı Sohbet Üyeliğim Yok veya Giremiyorum!