Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anasayfawww.tuncelailesi.com AnasayfaSoy AğacıLatest imagesE-PostaHakkımızdaKayıt OlGiriş yapGaleri

Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ!

3 posters
YazarMesaj
Admin
Admin

Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ! Empty
MesajKonu: Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ!   Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ! EmptySalı Haz. 16, 2009 3:54 am

Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ! Fil10210

Sağ tarafına felç gelen Sevinç ALTINAY(kızlık soyadıdı), beynindeki iki damar tıkalıdır. Beyninin henüz 3 de 2 kisini kullanamayan sevinç altınay hayati tehlikeyi atlatmıştır ancak bilinci henüz yerinde değildir. Gözleri açıktır, yemek yemektedir ancak bilinçli değildir. Halen Çorlu'da hastanede bulunmaktadır. İstanbuldaki doktorlarla görüşülmüş, fakat İstanbul'a sevkinin tehlikeli olacağı kanaat getirilmiştir.

KENDİSİNE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ...

En son Admin tarafından C.tesi Tem. 18, 2009 1:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://tuncelailesi.yetkinforum.com
Nilden Tunçel

Nilden Tunçel

MesajKonu: Geri: Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ!   Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ! EmptySalı Haz. 23, 2009 9:03 pm

Sevinc abla, gecmis olsun. Insallah en kisa zamanda sagligina kavusursun.
Emrah Tunçel

Emrah Tunçel

MesajKonu: Geri: Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ!   Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ! EmptyPtsi Tem. 13, 2009 6:16 pm

Sevinç Teyzem artık insanları tanıyor ve anlamlı tepkiler veriyor. Gazete okuyabiliyor ve televizyon izleyebiliyor. Konuşamıyor ancak doktorlar aslında konuşabildiğini fakat henüz konuşma becerisini fark edemediğini söylüyor. Felc gelen tarafını ise halen daha kullanamıyor.

Perşembe ziyaretine gideceğim, iyileşme sürecini bekliyoruz...
Emrah Tunçel

Emrah Tunçel

MesajKonu: Geri: Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ!   Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ! EmptyC.tesi Tem. 18, 2009 1:33 am

Kendisini bu gün gördüm ve İstanbul'a geri döndüm. Benim gördüğüm kadarıyla akli dengesinde hiçbir problem yok. Hatta herşeyi ve durumunu bizden daha iyi anlıyor ve bu nedenle bunalıma girmiş. Beni tanıdı, tepkileri gayet normaldi. Elbetteki yatalak bir hastanın moral bozukluğu vardı. Konuşamıyor ancak bişeyler söylemeye çalışıyor. Sesi çıkmıyor çünkü ses tellerini kullanamıyor. Felç o bölgeyi de etkilemiş.

Kendisiyle sohbet ettim. Moral olarak pek iyi değildi. Cevap vermesede gayet normalmiş gibi konuştum. Geçmişte yaşadıklarımızı hatırlayıp 1-2 komik olay anlattım ve güldü Smile

Kesinlikle herşeyi hatırlıyor ve herşeyin farkında. Akli dengesinde de hiçbir sorun bulunmamakta. Bilinci yerinde. Yaklaşık 4-5 gündür bu şekildeymiş. Bundan sonra çok dahada iyiye gideceği belli. Açıkcası ben çok moral buldum. Gayet iyi işaretler var 1 aylık kısa sürede bile. Oldukça umutluyum ki teyzem bu hızda iyileşirse 1-2 aya konuşur ve 1 seneye kadar sonrada yürümeye başlar.

Kendisine gayet iyi bakılmakta içiniz rahat olsun,gözlerimle gördüm. Ama Teyzem yatmaktan sıkılmış ve sağ elini ve ayağını hareket ettiremediği için sinirleniyor. Konuşamayıncada sinirleniyor ve bunalıma son derece açık bir ruh hali içersinde. Olabildiğince bizim desteğine ihtiyacı var.

İnsan başaracağına inandığı şeyleri daha kolay başarır. Teyzemin bu rahatsızlıktan kurtulacağına inandırmamız lazım. Ben olabildiğince inandırdım.

Bir diğer yandan ona hasta gibi davranmamak onun için en iyisi. Bir çok kişi teyzem konuşamadığı için ona yüksek sesle konuşuyor. Halbuki o bizi duyuyor. Ve diğer yandan sanki ona zekası yerinde değilmiş anlaması kıtmış gibi davrananlar var. Belki isteyerek yapmıyorlar ama durum bu. Bu durumada teyzem muhtemelen çok sinirleniyordur.

Kendinizi 1 saat konuşmadan tutun. Karşınıza gelen insanlar size duymuyormuşsunuz gibi bağırarak konuşsunlar. Ve bir çok kişi sizin aklınız yerinde değilmiş gibi herşeyi defalarca anlatsın. Acaba kendinizi nasıl hissedersiniz?????

Her şey bir yana bakılması ve durumu gayet iyi. 1-2 ay sonra gelişmeleri tekrar yazacağım...

Teyzecim seni çok seviyoruz....

Sevinç ALTINAY(Serpil TUNÇEL'in kardeşi), ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ!
1 sayfadaki 1 sayfası